Bestående av:
14 tallrikar, 26,5 cm.
4 djupa tallrikar, 24 cm.
10 djupa tallrikar, 21 cm.
10 buljongkoppar med fat, fatens diameter 17 cm.
14 kaffekoppar med fat, fatens diameter 13 cm.
Medföljande delar: 3 buljongkoppar utan fat; 2 kaffekoppar utan fat och 1 tekopp.
Smärre slitage. Enstaka nagg. Fläckar.