Vox, "AC30-TB", gitarrförstärkare, England 1990-tal.
110 watts rörförstärkare, 2 st "Celestion Greenbacks element" 3x volymkontroller, 3x tonkontroller, 2x vibrato/tremolo kontroller, tre par inputjack för gitarr, ( Vib-Trem, Normal, Brilliant, fungerade vid katalogiseringen. längd 70 cm, höjd 55cm, bredd 26 cm.
Slitage, repor, footswitch saknas, senare "brown diamond" fronttyg,