10 st med mönster av bred bård med blomsterkorgar, mittfält med strödda blommor, ca 94x42 cm
3 st med mönster av strödda blommor, bred bård med blomgirlang, ca 75x92 cm
Något gulnade vid veck. Smärre lagningar. Ej genomgången
Proveniens
Maltesholms slott
Klubbat pris
800
71
75
Utropspris
1 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
14 apr 21:46
800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
14 apr 21:45
750 SEK
14 apr 21:45
750 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
14 apr 20:56
700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
14 apr 20:56
650 SEK
14 apr 20:30
550 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
14 apr 19:52
500 SEK