235x190 cm (enligt uppgift), mönster av blommor, bred bård med strödda blommor.
350x200 cm (enligt uppgift), stiliserad dekor av blommor.
300x200 cm (enligt uppgift, mönster av ekollon
Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. smärre lagningar och fläckar
Maltesholms slott