LENNART ASCHENBRENNER, skulptur i brons samt blandteknik, blandtekniken à tergo signerad samt daterad -89.
Skulptur i form av trädgren, längd 104 cm. Bildens mått ca 14 x 66 cm.
Smärre slitage. Ej examinerad ur ram.
Center for Contemporary Art Rooseum, "Lennart Aschenbrenner Arbeten / Works 1960-1990", avbildad helsida sid 88.