BJÖRN HEDLUND, olja på duk, signerad Björn Hedlund och daterad 1986 a tergo.
150 x 130 cm.
Ställvis krackelyr främst i de mörkaste partierna.
Obetydliga färgbortfall längs dukens yttersta kanter.
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, 7 november 2002, kat nr 809. Inköpt av nuvarande ägare.