KARIN BROOS, gicléetryck. Signerad och numrerad 17/90.
"Tjärn 1", 2013. Bildstorlek ca 18,5x27,5 cm.
Ej examinerad ur ram.
Karin Sidén m.fl, "Karin Broos – Still Life", Prins Eugens Waldemarsuddes utställningskatalog nr 117:15, 2015, avbildad helsida kat nr 39.