HELENA BLOMQVIST, Lambda print, Signerad Helena Blomqvist och numrerad 63/100.
"Girl with Red Coat", 2006. Framtagen 2006. Bildyta 66,5 x 48 cm.
Ej examinerad ur ram.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad sid 150.
Motivet användes till affisch för 29:e Göteborg International Film Festival.