Matta semiantik Moud, ca 443 x 360 cm

Med Sarouk-mönster. Beige botten med stor polykrom medaljong, blomster urnor och hörnorament. Bred röd huvudbård med blom- och palmettranka.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar.

Proveniens

Klubbat pris
48 000
4 199
4 424
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
3 feb 18:21
48 000 SEK
8
3 feb 18:19
46 000 SEK
3 feb 18:19
45 000 SEK
3 feb 18:19
44 000 SEK
8
3 feb 18:18
42 000 SEK
3 feb 18:16
40 000 SEK
8
3 feb 18:15
39 000 SEK
3 feb 18:13
38 000 SEK
8
3 feb 18:13
37 000 SEK
3 feb 18:13
36 000 SEK
8
3 feb 18:12
35 000 SEK
3 feb 18:12
34 000 SEK
8
3 feb 18:12
33 000 SEK
3 feb 18:03
32 000 SEK
3 feb 17:40
31 000 SEK
3 feb 17:18
30 000 SEK
3 feb 17:18
29 000 SEK
3 feb 17:18
28 000 SEK
3 feb 17:18
27 000 SEK
3 feb 17:08
26 000 SEK
3 feb 17:08
25 000 SEK
3 feb 14:57
24 000 SEK
2 feb 20:27
19 000 SEK
2 feb 18:32
18 000 SEK
2 feb 10:21
17 500 SEK
1 feb 21:40
16 500 SEK
31 jan 22:53
15 000 SEK
28 jan 15:31
14 500 SEK
28 jan 14:31
13 000 SEK
27 jan 20:21
12 500 SEK
27 jan 11:20
10 000 SEK
27 jan 10:49
500 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58