stol, unik, "Chair One, Taxi Driver", JOY, 2024.
Ram i aluminium, sits och rygg i vitlackerad MDF, lös bilsätesdyna av träkulor, signerad FP-24. Sitthöjd 48 cm, höjd 87 cm.
Obetydligt slitage.
Foundation of JOY x Bukowskis, Stockholm Design Week 2024