En samling speglar

Välkomna till en temaauktion där vi utforskar spegelns design från 1920-talet till 1990-talets slut. Under flera sekel har spegeln varit en populär inredningsdetalj, omgiven av ramar som fångar tidens unika stil och uttryck. Den har genom tiderna utgjort en konstant källa till fascination, skapat ljus, rymd och bidragit till en festlig atmosfär. Utforska och bjud på denna privata samling där du finner speglar som representerar tidstypiska ideal såsom Art Deco, Swedish Modern och Funkis.