Glasobjekt, 5 st, bl.a. Mats Jonasson, Målerås.
Två glas med dekor av ansikten, signerade MJ Sweden. Diameter 8,5 höjd 11,5-12,5 cm. Skulptur i klarglas med polykrom dekor av fåglar, signerad Mats Jonasson Sweden 3857. Längd 21, höjd 15,5 cm. Skulptur i klarglas med dekor av ekollon, signerad R.L. Målerås (Robert Ljubez). Längd 8, höjd 14 cm. Skulptur i klarglas med dekor av ansikte i röda toner, monterad på väggplatta. Signerad MJ och etikettmärkt. Total höjd 17, bredd 15 cm.
Obetydligt ytslitage.