Rund form, matterad glasmassa med dekor av vertikala linjer i vitt mot granitgrå fond. Signerad Orrefors Limited ed 2005 9064-88 Ingegerd Råman 5-200. Diameter 14, höjd 11 cm.
Smärre ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK