Klas-Göran Tinbäck, skulpturer, 2 st samt skålfat.
Klotformade skulpturer i klarglas med innesluten dekor i svart och vitt samt med luftbubblor, signerade Kosta 98253 Tinbäck respektive Kosta 98254 Tinbäck. Höjd 7,5 cm. Skålfat i gråtonad glasmassa, rund form med utvikt kant, dekor av dansande figurer. Signerat Klas-Göran Tinbäck 1981. Diameter 30,5, höjd 9 cm.
Obetydligt ytslitage.