Klas-Göran Tinbäck, vas, unikat, utförd i egen studio, 1992.
Balusterformad på rund fot. Polykrom glasmassa med dekor av cirklar i svart och orange mot en grön fond. Signerad Klas-Göran Tinbäck 1992. Unikat. Blåst av W.A. (Wilke Adolfsson). Höjd 38 cm.
Smärre ytslitage.