Klas-Göran Tinbäck, vas, utförd i egen studio, Sturehov, 1986.
Ovoid form på fotklack, dekor i violett och grått. Signerad Klas-Göran Tinbäck Sturehov 1986 M.10 -44 G. Blåst av W. Adolfsson. Höjd 19,5 cm.
Smärre ytslitage. Mindre märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK