Sven Palmqvist, vas, "Kraka", Orrefors.
Klarglas med blått underfång, dekor av rutmönster och inneslutna luftbubblor. Signerad Orrefors Kraka Nr 322 Sven Palmqvist. Höjd 33 cm.
Smärre slitage. Mindre skrapmärken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10