Erik Höglund, unik vas, Studioglas Strömbergshyttan, 1988.
Gul och orangetonad glasmassa. Signerad EH 1988 Sg Strömbergshyttan MS -LP -HS samt egenhändigt signerad Erik Höglund. Höjd 18, diameter 14 cm.
Något slitage undertill. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK