Monica Backström, skulpturer, 2 st, Kosta Boda Ateljé, signerade.
Gröntonad glasmassa med påklipp, delvis förgyllda. En i form av ett ägg med en orm, signerad 8323057-100 Kosta Boda M. Backström Atelje 91, längd 18 cm. En i form av flaska med propp, signerad ? 98300/100 Kosta Boda Monica Backström Atelje, höjd 22 cm.
Obetydligt ytslitage.