Ohara Koson, två träsnitt, Japan, 1900-tal.
Svalor jagandes bi, sigill-stämplad 'Koson' samt med signatur. Hosoban tate-e, 34 x 17,5 cm. Totalmått med ram 36 x 19 cm.
Fasanpar på blommande gren, sigill-stämplad 'Koson'. Hosoban tate-e, 34 x 17,5 cm. Totalmått med ram 36 x 19 cm.
Ej examinerade ur ramar. Fläckar och skador.