ANDRES PUTTING, pigment print "Loreen". Egenhändigt signerad av Loreen samt numrerad 1/2.
Porträtt av Loreen. Framtagen 2016. Bildstorlek 50 x 70 cm. Samtliga intäkter från denna auktion skänks till Svenska Afghanistankommittén.
Ej examinerad ur ram.
Nordiska Kompaniets skyltfönster.
Föremålet visas i Nordiska Kompaniets skyltfönster i Stockholm till och med auktionens avslut. Utlämning sker som vanligt från Bukowskis Market, Västberga allé 3 efter avslut.
Måndag 16/5 mellan kl 10-11 finns det möjlighet att undersöka objektet i Lilla Ljusgården på NK Hamngatan 18-20.