Joseph Angell I & John Angell, karott, sterlingsilver, London 1834.
Dekor av snäckor och akantusblad. Löstagbar knopp, locket används även som skål. På ömse sidor om locket graverat emblem i form av hund. 32 x 24 cm. Vikt ca 1983 g.
Åldersrelaterat slitage. Senare knopp. Enstaka små bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.