Ring 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter
Mittdiamant ca 0,72 ct, färg och klarhet ca G-H/VS2, diamanter totalt ca 1,68 ct, infattningen mäter 17,1x15,2x8 mm, ringstorlek 17/53,5, vikt ca 4,9 gram
Några av de mindre diamanterna med kantnagg synligt med 10x lupp. Smärre repor på ringskenan.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.