Attila Suta, stolar, 8 st, "Haga", samtida.
Sulla-modell, svartmålat trä med välvd ryggbricka. Lös stoppad sits med ljus textilklädsel. Märkta Kunglig Hovleverantör Attila Suta, en märkt AS. Sitthöjd 47, höjd 82 cm.
Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Märken. Krackelyr.