Ett par tallrikar, underglasyrblått motiv av tranor i trädgård, 22,5 cm (nagg).
Tallrik med motiv av blommor i underglasyrblått, 23 cm (spricka, nagg).
Tallrik med motiv av blommor i Famille Rose, 22,5 cm (nagg, färgbortfall).
Terrin, 27 cm (bränningssprickor och tejprester).
Terrinfat, 38 cm (lagningar och retuscher).
Slitage och ställvis färgbortfall. Nagg. Lagningar. Retuscher. Glasyrmistor. Sprickor.