Golvlampa, 1900-talets första del.

Förgylld och bronserad. Klassiserande med kannelerad stam och skuren dekor med akantus. Skärm medföljer.
Höj- och sänkbar. Lägsta höjd 158 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Fläckar. Mindre torrsprickor. Lagning på fot.

Utropspris
1 500 SEK