Barbiekläder 2 set. vintage "Holiday Dance", Mattel 1965-66, "Pan American Airways Stewardess" Mattel 1966

Nr. 1639 vintage "Holiday Dance" 1965-66, komplett Lång tvärrandig klänning i huld och vitt. orange sjal. Långa vita handskar. Clutch i guld samt vita högklackade skor.
Nr. 1678 vintage "Pan American Airways Stewardess" 1966, komplett, Vit blus, blå kjol och kavaj. blå hatt. svart handväska. Vita handskar och svart högklackde skor.

Obetydligt slitage. Nr. 1678 "Pan American Airways Stewardess" något nött samt liten fläck på hatten.

Proveniens

Privat samling

Utropspris
4 000 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09