Matgrupp 17 dlr Chippendale-stil 1900-talets första hälft
Mahogny, skuren dekor, stolar med lös stoppad tygklädd sits, sitthöjd 49 cm, diameter 132 cm, höjd 78 cm, tre iläggsskivor à 64 cm, 1 iläggsskiva à 35 cm
Bruksslitage. Repor. Något instabil. Sprickor. Några stolar lösa i fogar
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.