Figuriner, fyra stycken, porslin. Olika tillverkare, sen 1800-tal-1900-talets första hälft.

Bestående av; En sittande muciserande gosse, höjd 20 cm. Meissen, sent 1800-tal.
En elegant dam med blomsterkorg, höjd 18,5 cm. Omärkt, 1900-tal. En gosse med såg, höjd 11 cm. En flicka med katt, höjd 11 cm. Båda de senare med meissenliknande märke.

Skador, lagningar, nagg.

Utropspris
8 000 SEK