Barbro Hedström, skulptur. Signerad och numrerad. Grönpatinerad brons, total höjd 12 cm.
"Skri". Signerad under basen Barbro Hedström samt numrerad 2/2. Grönpatinerad brons, höjd 10,5 cm (inklusive stenbas 12 cm).
Skrapmärken, avnött patinering. Hörnen på stenbasen avslagna på ett par ställen.