Étienne Maurice Falconet

(Frankrike, 1716-1791)
Étienne Maurice Falconet
(Frankrike, 1716-1791)

Étienne Maurice Falconet, efter, skulptur, brons

Putti, höjd 40 cm. Med sockel i marmor och mässing, höjd totalt 59 cm.

Smärre slitage. Sockel med större nagg.

Utropspris
10 000 SEK