John Langlands I & John Robertson I, bägare, silver, Newcastle, England 1785
Invändig förgyllning, rikt dekorerad med blommor och rocailler, initialer i reserv, två svängda hänklar, indragen rund fot. Bredd 17, höjd 13,5 cm, vikt 306 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.