Fot i silver dem rik dekor av maskaroner och kartuscher. Dekorativa hänklar. Skål av skärslipat glas. Diameter 37,5, höjd 45 cm. Vikt utan glas (fylld) 1670 gram.
Smärre slitage. Obetydliga nagg. Skålen lös.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.