Jardinjär, silver, nyrokoko, St Petersburg 1845
Kontrollör Dimitrij Ilitsch Twerskoj samt oidentifierad mästare FG 1834-56.
Invändig förgyllning, graverad dekor samt krönt monogram, bladhölstrad hänklar samt genombruten fot. 38 x 24, höjd 11,5 cm. Vikt 569 gram.
Smärre slitage.