Skedar, 20st, silver, Rokoko, Nordeuropa, 1700-talets mitt, mästarstämpel IVH möjligen för Jacob von Herberg.
Stämplade IVH, möjligen för Jacob von Herberg, (Husum, Schleswig-Holstein 1744-1815). Släta med mittås. Skaftets frånsida med graverad rocaille. Längd 20 cm. Vikt 1170 gram.
Enstaka smärre bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.