Ljusstakar, ett par, porslin. Meissen, sekelskifte 1900.
Underglaze blue factory mark, 61 in gold. 22 in gold, Inscribed mark No 61. Inpressed mark 35. Rik målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 31 cm. Kan ursprugligen ha haft ljusarmar.
Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.