Bonade. Skuren dekor. Stoppad rygg och sits. En signerad av Noël-Toussaint Porrot (mästare 1761), en signerad av Nicolas Blanchard (mästare 1738), ytterligare en otydligt signerad. Sitthöjd 41 cm.
Lagningar, förstärkningar.
Skador, sprickor.
Ett ben kraftigt skadat och i behov av reparation.