Paolo Buffa, tillskriven, bokhylla, Italien, 1930/40-tal.
Valnöt och valnötsfanér. Ovandel med hyllplan och fällbar skrivklaff med inredning av smålådor, därunder med 6 draglådor. Längd 146, bredd 50, höjd 168 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, mindre fanerresningar Skrivskiva renoverad
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.