Ulla Procopé, servis, 32 dlr ,"Valencia", Arabia 1970-tal.
4 mattallrikar, diameter 25 cm
4 assietter, 19 cm
4 djupa tallrikar, 22,5 cm
skålfat, diameter 36 cm
salladsskål, höjd 11 cm, diameter 22 cm
karott, höjd inkl lock 15 cm, diameter utan hänklar 17,5 cm
Kaffe-/tekanna, sockerskål och gräddsnäcka
4 tekoppar med fat
4 kaffekoppar med fat
4 mockakoppar med fat
ljusstake, höjd 8,5 cm
skärbräde, längd 22 cm
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.