Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
Jerns Vapensamling E1122
En svensk privatsamling F578
The Beautiful Line F593
Design Jewellery Online E1100
788
1566743

Hugo Birger

(Sverige, 1854-1887)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 300 - 17 800 EUR
13 600 - 18 100 USD

Frakt kan endast beställas genom att kontakta specialdelivery@bukowskis.com.

Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Hugo Birger
(Sverige, 1854-1887)

Spanskt torg med musikanter

Signerad och daterad Hugo Birger, Paris-Granada 86. Olja på duk 85 x 120 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, Klassiska kvalitén, 28 maj 2009, kat. nr 2179.

Konstnär