1233
1593566

Stop/dryckesbägare ett par porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Cylinderformad med uppsvängd hänkel, dekor i järnrött och guld av växter. Höjd 15,7 cm. Diameter mynning 10.5 cm.

Mistor, nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.