"Auti Te Pape"
Signerad med blyerts av Pola Gauguin "Paul Gauguin fait". Numrerad no 80, ur upplaga om 100. Träsnitt, 1893/94 (postumt tryck 1921). Tryckt av Christian Cato, Köpenhamn. Bildyta 20 x 35 cm. Bladstorlek 27 x 41,5 cm.