Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
urna/skulptur, "Ajeto Urn", glas, Ajeto, Tjeckien, 2008.
Buteljgrön, klar och ljusgrön opak glasmassa, tudelad, den övre delen med invändig dekor av blomma i grönt och vitt. Signerad undertill Matti Klenell "Ajeto Urn" 2008. Höjd 39 cm, diameter ca 9 cm.
Den övre delen med kantnagg invändigt och små slagmärken och slitage.