457
1583685

Ed Ruscha

(USA, Född 1937)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 280 - 2 730 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist konst
+46 (0)70 748 22 63
Ed Ruscha
(USA, Född 1937)

"Flies (from Insects Portfolio)"

Signerad i blyerts och numrerad 95/100. Färgserigrafi på träfanér, 1972. Utgiven av Multiples Inc., New York och Los Angeles. Tryckt av Styria Studio, New York. Bladstorlek 51 x 69 cm.