"Nocturne VI" ur "Octavio Paz Suite"
Signerad med blyerts och numrerad 10/50. Litografi på Arches- och handgjort japanskt Gampi-papper, 1988. Bildstorlek 35 x 27 cm. Bladstorlek 64,5 x 54 cm.
Belknap 359.