Madeleine Pyk – en samling F769
420
1588780

Bruce Houston

(USA, Född 1937)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Bruce Houston
(USA, Född 1937)

"Homage to Frank Stella"

Signerad Bruce Houston och daterad 1988. Bemålat trä samt lastbil i plast. Höjd 42 cm.