401
1574565

Philip Taaffe

(USA, Född 1955)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 420 - 6 190 EUR
4 530 - 6 340 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Philip Taaffe
(USA, Född 1955)

"Untitled (Salmon)"

Signerad P. Taaffe och daterad 1992-99 a tergo. Blandteknik på duk 56 x 86,2 cm.

Proveniens

Richard Milazzo, New York.
Privatsamling, Sverige. Inköpt från ovan 2000.