Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
"Mother of Secrets"/Young Tung/Starvation"
Signerad Alfred Boman och daterad 2014 a tergo. Blandteknik på duk i konstnärens egen ram 193 x 147 cm
Galerie Nordenhake, Stockholm. Inköpt 2014.
Detta verk säljs till förmån för den ideella organisationen Mentor, som genom förebilder, coaching och motivation hjälper ungdomar i åldern 13–19 år att utveckla de färdigheter som krävs för att möta livets utmaningar och nå sin fulla potential. Mentor grundades 1994 av H.M. Drottning Silvia i samarbete med Världshälsoorganisationen och har i 30 år arbetat globalt för att förebygga missbruk och främja ungas välbefinnande.