"The Connection"
Signerad Yngve Rådberg a tergo. Utförd 2006. Olja på akrylglas i ram 46 x 60 cm. cm.
Galleri Gunnar Olsson, Stockholm.
Galleri Gunnar Olsson, Stockholm, "Yngve Rådberg", 23 november - 17 december 2006.
Andreas Nilsson och Magnus Jensner (red), "Yngve Rådberg", 2008, utställningskatalog Dunkers Kulturhus, avbildad som nr 63 i förteckningen över konstnärens samtliga verk utförda 1997-2007