Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
"Carl XVI Gustaf, Skeppsholmen, maj 2002"
Signerad Bruno Ehrs och numrerad 26/50 a tergo. Framtagen 2016. Pigment print, bildyta 81 x 64 cm. Bladstorlek 111 x 91 cm.
Bukowski Auktioner, Contemporary Art & Design 615, april 2019, kat. nr 270.
Ur serien "Omfamningen". Motivet återfinns (som gelatinsilverfotografi) i samlingen på Nationalmuseum, Stockholm, på Svenska Kulturinstitutet i Rom samt i Kronprinsessan Victorias privata samling.